Witaj serdecznie na naszej stronie!

Z naszego serwisu dowiesz się kim jesteśmy, co robimy, oraz co i gdzie dotychczas zdziałaliśmy. Zapoznasz się z historią chóru, repertuarem, przejrzysz zdjęcia, obejrzysz filmy i posłuchasz nagrań. Dowiesz się jak zostać członkiem naszego chóru i cieszyć się śpiewem razem z nami.

Filmoteka

Aby obejrzeć inny film z playlisty wystarczy w lewym górnym rogu odtwarzacza kliknąćikonka playlista i wybrać interesującą pozycję.

sobota, 18 marca 2017 23:41

I miejsce na IV Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej - Święty Krzyż

Napisał
Edyta Tkaczyk i Stanisław Nawrot ze statuetką Edyta Tkaczyk i Stanisław Nawrot ze statuetką Kazimierz Nowiński

W sobotę i niedzielę, 18 i 19 marca 2017 roku Jędrzejowski Chór Miejski gościł w Bazylice Mniejszej pw. Trójcy Świętej Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu gdzie wziął udział w IV Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej.

Jury w składzie: dr Maria Zawartko i dr Iwona Polak z Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz przedstawiciel z Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach po wysłuchaniu prezentacji startujących w przeglądzie zespołów zdecydował m.in. o przyznaniu Jędrzejowskiemu Chórowi Miejskiemu I miejsca - tym samym powtórzyliśmy sukces sprzed czterech lat kiedy to także zdobyliśmy I miejsce.

Organizatorami przeglądu byli: Wójt i Rada Gminy Nowa Słupia, Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej ze Świętego Krzyża przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury w Nowej Słupi z siedzibą w Rudkach.

Konkurs patronatem honorowym objęli: Biskup Krzysztof Nitkiewicz - Ordynariusz Diecezji Sandomierskiej, Agata Wojtyszek - Wojewoda Świętokrzyski, Adam Jarubas - Marszałek Województwa Świętokrzyskiego i Michał Godowski - Starosta Powiatu Kieleckiego.

swiety krzyz 2017


Fotorelacja

I miejsce na IV Regionalnym Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej - Święty Krzyż


Edgar Wojtasiak

Śpiewa w tenorach. W chórze od 2015 roku. Główny webmaster i grafik Jędrzejowskiego Towarzystwa Muzycznego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media

Przyjaciele i Sponsorzy Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego