Witaj serdecznie na naszej stronie!

Z naszego serwisu dowiesz się kim jesteśmy, co robimy, oraz co i gdzie dotychczas zdziałaliśmy. Zapoznasz się z historią chóru, repertuarem, przejrzysz zdjęcia, obejrzysz filmy i posłuchasz nagrań. Dowiesz się jak zostać członkiem naszego chóru i cieszyć się śpiewem razem z nami.

Filmoteka

Aby obejrzeć inny film z playlisty wystarczy w lewym górnym rogu odtwarzacza kliknąćikonka playlista i wybrać interesującą pozycję.

niedziela, 20 listopada 2016 23:15

Sukces chóru na łódzkim XIX Cantio Lodziensis

Napisał
Jędrzejowski Chór Miejski podczas prezentacji na łódzkim festiwalu Jędrzejowski Chór Miejski podczas prezentacji na łódzkim festiwalu

W niedzielę, 20 listopada Jędrzejowski Chór Miejski gościł w Łódzkim Domu Kultury gdzie wziął udział w XIX Festiwalu Chórów Cantio Lodziensis.

Łódzki Festiwal Chóralny - Cantio Lodziensis posiada formułę konkursu, a biorące w nim udział liczne chóry i zespoły wokalne oceniane są w ośmiu kategoriach. W ramach festiwalu wystąpią chóry prezentujące muzykę rozrywkową oraz gospel. Głównym celem festiwalu jest popularyzacja chóralistyki jako formy wykonawczej, a także upowszechnianie bogatej, wartościowej literatury chóralnej obejmującej różnorodną stylistykę. Cantio Lodziensis jako impreza konkursowa należy obecnie w naszym kraju do prestiżowych ogólnopolskich imprez chóralnych, a o udział w nim zabiega co rok kilkadziesiąt chórów. Od początku trwania festiwalu udział w nim wzięło około 450 chórów i zespołów wokalnych krajowych i zagranicznych.

Chór zaśpiewał m.in. utwory: "Cantate Dominum", "Powiadają żem jest ładna", "Nie będzie mnie głowisia bolała", "Kołysanka" i "Ach śpij kochanie". Prezentacja okazała się na tyle udana, że Jury w składzie: prof. Dariusz Dyczewski, Akademia Sztuki w Szczecinie, ZG PZChiO - przewodniczący, prof. Aleksandra Paszek - Trefon – Akademia Muzyczna w Katowicach, prof. Anna Domańska – Akademia Muzyczna w Łodzi, prof. Sławomir Kaczorowski – Akademia Muzyczna w Łodzi, sekr. Jan Kondratowicz – PZChiO – Oddział w Łodzi po wysłuchaniu prezentacji biorących udział w Festiwalu zespołów postanowiło przyznać Jędrzejowskiemu Chórowi Miejskiemu pod dyrekcją Małgorzaty Banasińskiej - Barszcz II miejsce w kategorii chórów stowarzyszeń i towarzystw śpiewaczych. Pierwszego miejsca nie przyznano.

Organizatorami Cantio Lodziensis byli: Łódzki Dom Kultury, Polski Związek Chórów i Orkiestr, Akademia Muzyczna im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

dyplom xix cantio lodziensis 2016


Fotorelacja

Sukces chóru na łódzkim XIX Cantio Lodziensis


Edgar Wojtasiak

Śpiewa w tenorach. W chórze od 2015 roku. Główny webmaster i grafik Jędrzejowskiego Towarzystwa Muzycznego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Media

XIX Łódzki Festiwal Chóralny "Cantio Lodziensis" - reportaż Zdjęcia i montaż: Edgar Wojtasiak

Przyjaciele i Sponsorzy Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego