Witaj serdecznie na naszej stronie!

Z naszego serwisu dowiesz się kim jesteśmy, co robimy, oraz co i gdzie dotychczas zdziałaliśmy. Zapoznasz się z historią chóru, repertuarem, przejrzysz zdjęcia, obejrzysz filmy i posłuchasz nagrań. Dowiesz się jak zostać członkiem naszego chóru i cieszyć się śpiewem razem z nami.

Filmoteka

Aby obejrzeć inny film z playlisty wystarczy w lewym górnym rogu odtwarzacza kliknąćikonka playlista i wybrać interesującą pozycję.

niedziela, 24 czerwca 2018 14:18

"Cudze chwalicie, swego nie znacie" w muzeum im. Przypkowskich

Napisał
"Cudze chwalicie, swego nie znacie" "Cudze chwalicie, swego nie znacie" Kazimierz Nowiński

W sobotę, 23 czerwca 2018 roku Jędrzejowski Chór Miejski zaśpiewał na wernisażu wystawy "Cudze chwalicie, swego nie znacie" organizowanej cyklicznie co dwa lata w Muzeum im. Przypkowskich w Jędrzejowie.

 

Wystawa „Cudze chwalicie…” jest imprezą cykliczną, organizowaną przez muzeum co dwa lata. Prezentuje twórczość artystów Ziemi Jędrzejowskiej, tym razem już po raz jedenasty. Na wystawie będzie pokazane ponad 100 prac 29 autorów. Jest to przeważnie malarstwo, ale także rysunki, fotografie, hafty, tkaniny, czy też obrazy wykonane techniką naklejania materiałów sypkich. Na szczególną uwagę zasługują prace zmarłego w ubiegłym roku Ryszarda Kasperka, prezentowane pośmiertnie w hołdzie dla artysty, który brał udział we wszystkich dotychczasowych wystawach „Cudze chwalicie…” a także miał w muzeum kilka wystaw indywidualnych.

 DSC_2356.JPG


 

 34984177_1286847328085425_8562211076320526336_o.jpg


Kazimierz Nowiński

Z muzyką związany od zawsze. Śpiewał w kilku chórach w tym w Akademickim Chórze Politechniki Wrocławskiej. Od 1977 roku związany z zespołem piosenki turystycznej SETA. Prezes Jędrzejowskiego Towarzystwa Muzycznego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przyjaciele i Sponsorzy Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego