Witaj serdecznie na naszej stronie!

Z naszego serwisu dowiesz się kim jesteśmy, co robimy, oraz co i gdzie dotychczas zdziałaliśmy. Zapoznasz się z historią chóru, repertuarem, przejrzysz zdjęcia, obejrzysz filmy i posłuchasz nagrań. Dowiesz się jak zostać członkiem naszego chóru i cieszyć się śpiewem razem z nami.

Filmoteka

Aby obejrzeć inny film z playlisty wystarczy w lewym górnym rogu odtwarzacza kliknąćikonka playlista i wybrać interesującą pozycję.

środa, 18 października 2017 13:36

Koncert chórów w Chmielniku!

Napisał

W czwartek 26 października 2017 r. w dawnej synagodze w Chmielniku odbędzie się koncert połączonych chórów - muzycy przyjadą do Chmielnika z Jędrzejowa i z Francji.

Nasz gość z Francji to Chór Choeur de Chambre des Deux-Sèvres. Tworzy go ok. 30 osób - miłośników muzyki wokalnej, wykonujących eklektyczny repertuar. Prowadzony przez profesjonalną dyrygentkę zespół skupia pełnych entuzjazmu i ciekawości amatorów śpiewu, pozwalając im rozwijać swoją pasję poprzez udział w warsztatach szkoleniowych, projektach twórczych oraz występach publicznych. Chór zawsze interesował się muzyką rozmaitych kultur i chętnie ją promował. W tym duchu odbył już kilka zagranicznych tras koncertowych zrealizowanych we współpracy z chórami w Hiszpanii, Beninie i Finlandii. Repertuar chóru obejmuje: okres od muzyki średniowiecznej po dzieła współczesnych europejskich kompozytorów, od takich twórców jak Schütz, Britten, Bach, Byrd, Purcell do Jacques Barathon, Thierry Machuel i Javier Busto po utwory lokalnego folkloru i tradycyjne pieśni afrykańskie, od romanc sefaradyjskich do popularnych piosenek jidysz. AnneKoppe - prowadząca, dyrygentka, flecistka i wiolonczelistka, opiekunka artystyczna festiwalu Éclats de voix, instruktorka nauczycieli muzyki chóralnej i wykładowców szkoły muzycznej, prowadząca szkolenia w zakresie dyrygowania chórem, instrumentalistka w zespole Trio de musique séfarade Morenica, zaangażowana w rozmaite projekty rozwoju i doskonalenia śpiewu chóralnego w różnych środowiskach społecznych.

Początek koncertu: godz. 16:00. Wstęp bezpłatny.

Więcej informacji można znaleźć na stronie swietokrzyskisztetl.pl


 

Edgar Wojtasiak

Śpiewa w tenorach. W chórze od 2015 roku. Główny webmaster i grafik Jędrzejowskiego Towarzystwa Muzycznego.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przyjaciele i Sponsorzy Jędrzejowskiego Chóru Miejskiego